Bale Eğitiminin Faydaları

BALE EĞİTİMİNİN FAYDALARI

NEDEN BALE?

Doğru bale eğitimi öğrencilerin içe basma, düz tabanlık gibi ortopedik sorunlarını ve postur bozukluklarını düzeltir. Bu sayede öğrenci duruşunu, yürüyüşünü ve kendini ifade etme tarzını geliştirerek fiziksel estetik kazanır.
Doğru beslenme alışkanlığı kazanan öğrenci kondisyonunu da geliştirerek sağlıklı ve güçlü bir bünyeye sahip olur. Bu öğrenciye gelişim çağında fayda sağladığı gibi ilerki yaşlarda da yaşanabilecek hastalıkların risklerini en aza indirir.
Uzun yıllar boyu devam eden bale eğitimi boyunca öğrencinin edindiği kalıcı arkadaşlıklar ve sosyal ortam öğrencinin ruhsal ve kültürel gelişimini etkileyerek iletişim becerilerini ve duygusal zekalarını geliştirirken onlara paylaşmayı, grup içinde çalışmayı ve iş bölümünü öğretir.
Öğrenciler seçecekleri meslek her ne olursa olsun onlara başarı ve mutluluk getirebilecek bir sorumluluk anlayışına ve sabırla bir işi sonuna kadar götürme yetisine küçük yaşta sahip olurlar çünkü bale her şeyden önce bir disiplin sanatıdır.
Boş zamanlarını bale yaparak geçiren öğrenciler kötü alışkanlıklardan uzak durarak ergenlik dönemini daha sağlıklı, verimli , özgürce ve sevgiyle yaşarlar.
Bale, çocuğunuza iyi bir kişilik, belki güzel bir hobi, belki de güzel bir meslek kazandırır ama her şeyden önemlisi sevgiyi, paylaşmayı, düzeni, zerafeti ve estetik anlayışını öğretir.