BALE BÖLÜMÜ

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz okulumuzdan mezun olduklarında almaya hak kazandıkları MEB onaylı diploma ile kendi bale ve müzik okullarını açma ve kurumlarda resmi olarak eğitmenlik yapma hakkı kazanırlar.

Damla Bale, Royal Academy of Dance müfredatını kullanma ve RAD sınavlarına öğrencilerinin katılması yetkisine sahip Türkiye’deki RAD yetkilisi sayılı okul ve sınav merkezinden biridir. Öğrencilerimiz Akademi’nin yetkili öğretmenlerinden ders alır ve Akademi’nin tüm dünyada kullanılan müfredatını takip eder bu sayede uluslararası standartta bir eğitim alarak okulumuzdan mezun olurlar.

RAD tarafından yurtdışından gönderilen yetkili jüri (examiner) tarafından okulumuzda gerçekleştirilen sınavlarda öğrencilerimiz aldıkları bale eğitimini uluslararası alanda sertifikalandırma fırsatını yurtdışına gitme gereği duymadan kazanır. Sınavlarda üstün başarı gösteren öğrencilerimiz ise RAD’ın İngiltere’de düzenlediği yaz okulu ve çeşitli eğitim programlarına davet edilmekte ve uluslararası burslardan faydalanma şansı kazanmaktadır.