BALE BÖLÜMÜ

Öğrenciler eğitimleri boyunca bale derslerinin yanında solfej, bale tarihi, kostüm ve dekor tasarımı, mimik, doğaçlama ve koreografi gibi pek çok teorik ve pratik dersi de beraberinde görmektedir.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz okulumuzdan mezun olduklarında almaya hak kazandıkları MEB onaylı diploma ile kendi bale ve müzik okullarını açma ve kurumlarda resmi olarak eğitmenlik yapma hakkı kazanırlar.

Damla Bale, Royal Academy of Dance müfredatını kullanma ve RAD sınavlarına öğrencilerinin katılması yetkisine sahip Türkiye’deki RAD üyesi sayılı okul ve sınav merkezinden biridir.

RAD tarafından yurtdışından gönderilen yetkili jüri (examiner) tarafından okulumuzda gerçekleştirilen sınavlarda öğrencilerimiz aldıkları bale eğitimini uluslararası alanda da sertifikalandırma fırsatını yurtdışına gitme gereği duymadan kazanır. Sınavlarda üstün başarı gösteren öğrencilerimiz ise RAD’ın İngiltere’de düzenlediği yaz okulu ve çeşitli eğitim programlarına davet edilmekte ve uluslararası burslardan faydalanma şansı kazanmaktadır.