LONDON COLLEGE OF MUSIC | LCM

 

İngiltere’deki West London Üniversitesi’ne bağlı olan London College of Music (LCM) yüzyılı aşkın bir süredir tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası bir müfredat ve sınav sistemi uygulamaktadır.

 

Okulumuz Müzik Bölümü öğrencileri derslerde akademinin teorik ve uygulamalı müfredatını takip ederek LCM’nin düzenlediği uluslararası sınavlara katılmaya hak kazanırlar. Özel Damla Bale ve Müzik Okulu Türkiye’deki sayılı LCM sınav merkezinden biridir.

 

Dünya üzerinde yaklaşık 260 LCM merkezinde hizmet veren London College of Music, sınava katılmak isteyenler için, alınan eğitimin sonunda İngiltere’den bir heyet gönderir. Sınavlar bu heyet tarafından gerçekleştirilir ve sonuçlar yine İngiltere merkezli olarak değerlendirilir. Değerlendirme sonunda başarılı olan katılımcılara sertifikaları ulaştırılır. Alınan sertifika tüm dünyada geçerli kabul edilir.

 

“London College of Music sertifikasına sahip kişiler uluslararası eğitim alma ve çalışma imkanlarına sahip olur. Ayrıca QFQUAL (Sertifika ve Diplomalar Uluslararası Akreditasyon Kurumu) tarafından denklik kabulü almıştır.” LCM sertifika müfredatı, özel olarak hazırlanır. Eğitim için oluşturulan kitaplar her enstrüman için ayrı ayrı düzenlenir ve bu kitaplar doğrultusunda sınavlar yapılır.

 

LCM Sertifika Programı, 8 seviyeli bir sınav sistemidir. Sekizinci seviyeyi başarıyla tamamlayan öğrenci, London College of Music (LCM) diploması almaya hak kazanır ve dünyaca geçerli olan müzik lisesi mezunu olarak kabul edilir.