ROYAL ACADEMY OF DANCE (RAD)

 

1920 yılında İngiltere’de kurulan Royal Academy of Dance (İngiliz Kraliyet Dans Akademisi) öğrencilerin yaş ve bedenlerine uygun farklı seviyelere sahip, tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası bir eğitim müfredatı ve sınav sistemi uygulamaktadır. Türkiye’den bu sisteme dahil olmak isteyen öğrencilerin RAD Registered Teacher statüsündeki Akademi tarafından yetkilendirilmiş bale öğretmenlerinden eğitim almaları gerekmektedir.

 

Damla Bale, Royal Academy of Dance müfredatını kullanma ve RAD sınavlarına öğrencilerinin katılması yetkisine sahip Türkiye’deki RAD üyesi sayılı okul ve sınav merkezinden biridir.

 

RAD tarafından yurtdışından gönderilen yetkili jüri (examiner) tarafından okulumuzda gerçekleştirilen sınavlarda öğrencilerimiz aldıkları bale eğitimini uluslararası alanda da sertifikalandırma fırsatını yurtdışına gitme gereği duymadan kazanır. Sınavlarda üstün başarı gösteren öğrencilerimiz ise RAD’ın İngiltere’de düzenlediği yaz okulu ve çeşitli eğitim programlarına davet edilmekte ve uluslararası burslardan faydalanma şansı kazanmaktadır.

 

www.royalacademyofdance.org/classes/find-a-rad-teacher